Svečani božićni koncert u novogradiškoj župi Bezgrešnog začeća BDM

29. prosinca održan je svečani božićni koncert Gloria in excelsis Deo! zbora Cappella Euterpa u novogradiškoj župnoj crkvi Bezgrešnog začeća BDM. U organizaciji novoosnovane Udruge mladih „Euterpa“ Nova Gradiška ove godine na božićnom koncertu nastupili su zbor Cappella Euterpa uz orguljašku pratnju Elene Roce, klavirsku pratnju Slavice Serenčeš te pratnju brass kvinteta (Lovro Ticl i Lovro Čutić – truba, Fran Matić – rog, Leona Šunjo – trombon i Mijo Radić – tuba). Zborom i ansamblom ravnao je Jura Dević.

Na programu su bile tradicionalne božićne popijevke iz različitih krajeva Hrvatske (Međimurje, Prigorje, Bačka) i svijeta (Ukrajina, Baskija, Engleska). Izvedena su i djela J. S. Bacha, F. Manfredinija, F. Guerrera, M. Leontovyča, J. Ruttera, E. Whitacrea.

 

Kao solisti nastupili su: Lovro Ticl i Lovro Čutić, truba; Krešimir Grloci, gitara; Erin Keleuva, flauta; Slavica Serenčeš, klavir; Elena Roce, orgulje; Antonija Vrbanić, mezzosopran.

 

Predsjednik udruge Jura Dević na kraju se zahvalilo svim prisutnima, donatorima, sponzorima i podupirateljima koncerta, a posebno župniku Branku Gelemanoviću i župnom vikaru Marku Dušaku.

 

Naposljetku su, kako to biva u našoj biskupiji, svi izvođači zajedno s mnogobrojnom publikom otpjevali „Narodi nam se kralj nebeski“!

 

Foto: Ivan Veršić
Tekst: Emil Valla